Uitslagen van de 26ste editie 3de zondag maart : 16/03/2025
Onze tochten zijn in de agenda van Regatta
Een van de laatste winterwandelingen om de lente in te luiden… waarschijnlijk een van de mooiste.
We starten vanuit het Baljuwhuis, Kammeersweg 2 te Galmaarden. Dit prachtig kader zorgt onmiddellijk voor een schot in de roos. De rustgevende tuin maakt het plaatje compleet.
Reeds in de 13de eeuw was er sprake dat dit gebouw werd bewoond door een baljuw. Doorheen de jaren kreeg het gebouw verschillende functies. Ooit stond het bekent als ’t Gravenhuis. Na 1830 exploiteerde de familie Olemans er de boerderij-brouwerij. In 2023 werd de aanpalende tuin van 1,5 hectare heraangelegd. Een oase van rust die tot aan de Mark rijkt. De treures, aangeduid als een beschermd monument en met een stamomtrek van meer dan 3,70-m, is de blikvanger in het park.
Misschien een van de mooiste startlocaties.
Om ervoor te zorgen dat iedereen een beetje aan zijn trekken komt staan er maar liefst 9 afstanden op het programma. De wandelaars kunnen kiezen tussen een tocht van 4-6-9-12-16-21-25-28 en zelfs een 34-km.
Een parcours van 6-km geschikt voor andersvaliden of wandelaars met kinderbuggy staat eveneens geprogrammeerd.
De wandelingen tot 9-km wandelen onder meer over de oude kerkwegeltjes en verkennen alzo de mooie omgeving van het centrum van Galmaarden.
Vanaf 12-km trekken we langs tal van rustige wandelpaadjes, die zich tussen de velden en weiden slingeren, over de provinciegrens met Oost-Vlaanderen naar de rustpost in Viane. De meanderende Mark zorgt op zijn beurt voor een meerwaarde in het geheel.
Hier maken de tochten vanaf 21-km een mooie lus gespijsd met nodige natuurelementen. 16-25-28 en 34-km trotseren op hun terugweg naar de startplaats ,door het Kluysbos, de helling richting de befaamde Bosberg.
Tijdens deze tochten kan je genieten van mooie routes, het glooiende landschap en de grote stilte in ons Pajottenland. .
De inschrijving voor leden van de wandelfederatie bedraagt €-1,5. Niet-leden betalen €-3. Kinderen onder de 12 jaar betalen geen inschrijving maar laten zich wel inschrijven.
Zoals elk jaar kunnen de wandelaars na de inspanning genieten van onze “home made” tomatensoep van verse groenten en balletjes.De heerlijke ambachtelijke mattentaarten uit de streek bij een lekkere geurende kop koffie zijn ook niet te versmaden. Een lekker biertje en frisdranken maken de aanbiedingen voor de innerlijke mens rond .
Dit allemaal aan democratische prijzen..
Starten kan vanaf 07u00 tot 15u00. Laatste aankomsttijd is 17u30
Het treinstation van Galmaarden bevindt zich op 1200-m van de startplaats.
Verantwoordelijke = Dero Raymond voorzitter@parelvanhetpajottenland.be
Tel. 054/56 73 74 GSM 0474 69 38 29